Popis výstupu na horu Chemin des Révoires (Monako)

Z podzemní garáže Jardin Exotique na ulici Boulevard de Begique (mimo jiné výhodné místo k výletu do nedaleké botanické zahrady) stoupáme po chodníku vzhůru na ulici Boulevard du Jardin Exotique a dále do svahu na další ulici – Avenue Hector Otto. Následně se dostáváme do spleti chodníků a cestiček mezi parcelami a začínáme tápat. Nakonec objevujeme výstup na ulici Route de la Moyenne Corniche, kde hledáme nejvyšší bod. Silnice sice vede mírně do kopce, ale „hranice“ Monaka se dotýká silnice pouze v jednom místě.

Nakonec docházíme k určitému konsenzu a za nejvyšší bod Monaka považujeme místo (nepříliš malebné vedle popelnic), které dokumentujeme na fotografii.

Náročnost

Není náročné vystoupat na nejvyšší bod Monaka, ale je náročné toto místo najít (i za použití definice uvedené ve Wikipedii).

Datum výstupu

4. dubna 2010

Názory čtenářů

 • Zdolání vrcholu
  29.07.2017 21:22:31
  nosac
  Dne 7.72017 jsem taky zdolával tento bod. Zvolil jsem výchozí bod, hladinu moře, ať to mám od nuly :-). Musím uznat, že výstup byl zajímavý. Stoupali jsme i po schodišti v budově. No největší šok byl kousek pod nejvyšším bodem. Schodiště končilo u výtahu pro vozíčkáře. :-o Jiná varianta nebyla, tak jsme se vyvezli 3m nahoru a pokračovali dál po schodech. I v průběhu tohoto výstupu na střechu Monaka jsem se pěkně zapotil.
 • Název Autor Datum
  Zdolání vrcholu nosac 29.07.2017 21:22:31

  Zobrazit všechny

  Přidat komentář
  * Povinné pole

  Navigace

  Novinky

  Reklama

  Jižní Evropa

  Poslední komentáře

  Nejčtenější výstupy